KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12699334
nr 1269 9334
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Oljemålning, Albufeira. Signerad, daterad -72. Olja på pannå, 28x38 cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 20:28:48
100 kr
200 kr
Tore Wideryd
Läs mer om Tore Wideryd